Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis

KSM Semper Fidelis przy naszej parafii powstała wiosną 1999 roku przed przybyciem Ojca Świętego Jana Pawła II do Gdańska. Podczas Mszy św. na Hipodromie w Sopocie przy zabezpieczaniu uczestniczyło 22 braci z naszej parafii. Obecnie jest nas 15 braci i 1 kandydat, naszym opiekunem jest ks. Mikołaj Dacko.
Do naszych najważniejszych zadań zgodnie z obowiązującym statutem należy pełnienie służby porządkowej w czasie parafialnych, dekanalnych i archidiecezjalnych uroczystości kościelnych. Wywiązujemy się z tego obowiązku uczestnicząc czynnie we wszystkich uroczystościach w naszej parafii: I Komunia św., Bierzmowanie, Triduum Paschalne, Rezurekcja, Boże Ciało, Odpusty, uroczystość Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie, uroczystość św. Krzysztofa, nabożeństwa fatimskie. Zabezpieczamy również pielgrzymkę do Wejherowa i Swarzewa. Bierzemy udział w organizacji spotkań integracyjnych organizowanych dla naszych parafian z okazji odpustu i święta Joahima i Anny. Pomagamy również w wystroju kościoła na święta, w przygotowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała i we wszystkich innych pracach na rzecz Parafii. Oprócz tego organizujemy Drogę Krzyżową brzegiem morza i 2 spotkania moderatorów w naszej parafii. Zabezpieczamy również rocznice kościelne w Gdyni i pomagamy przy procesji organizowanej przez Jezuitów w Gdyni.
Bracia biorą również udział w pracach innych grup parafialnych w Caritasie Parafialnym, Akcji Katolickiej oraz należą do Różańca. Z ramienia Caritasu dostarczamy bazie i bukszpan, z których panie wykonują palemki, oraz zboża, zioła i kwiaty na bukiety. Następnie pomagamy w rozprowadzaniu palemek i bukietów.
Nie tylko wspieramy wysiłki kapłanów w ich pracy duszpasterskiej, ale również dbamy o naszą formację religijną. Uczestniczymy, co miesiąc w spotkaniach moderatorów i zastępców w Oliwie, w dniach skupienia w Straszynie oraz w spotkaniach dla mężczyzn w Piekarach Śląskich. Bierzemy również czynny udział w drodze krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej oraz w procesji z Bazyliki Mariackiej na wzgórze św. Wojciecha.