Ministranci i lektorzy

Nasza parafialna wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza liczy 17 ministrantów i 6 lektorów, każdy z nas ma specjalną legitymację, którą okazujemy służąc poza parafią.
Od lipca 2017 roku naszym opiekunem jest ks. Mikołaj Dacko.
Bardzo chętnie bierzemy czynny udział w życiu parafii, a służenie podczas Mszy świętej poczytujemy sobie za zaszczyt i wyróżnienie. Staramy się, aby poprzez bliskość ołtarza stawać się jeszcze lepszymi. Zbiórki ministranckie mamy co tydzień, uczymy się na nich lepiej wykonywać swoją posługę, poszerzamy swoją wiedzę liturgiczną, ubogacamy się duchowo i załatwiamy sprawy organizacyjne. Przed większymi świętami i uroczystościami ze wzmożonym wysiłkiem ćwiczymy wykonywanie wszelkich czynności liturgicznych.
Z księdzem Mikołajem angażujemy się również w rozgrywki sportowe. Chcemy być uczniami Chrystusa nie tylko w Kościele i w szkole, ale także na boisku, by swoim przykładem pociągać innych do Chrystusa. W okresie Bożego Narodzenia mamy zawsze spotkanie opłatkowe.
Do naszych obowiązków należy: posługa podczas liturgii Mszy świętej oraz Nabożeństw w ciągu tygodnia. Oprócz tego, jednym z naszych głównych zadań jest pomoc księdzu podczas wizyt duszpasterskich.