Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

Aktualności

00. Nabożeństwo - strona par.JPG

W czwartek 23 maja zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Mszę św. z modlitwą wstawienniczą przez pośrednictwo Św. Filomeny o uzdrowienie duszy i ciała na godz. 18,00. Mszy św. przewodniczyć będzie i modlitwę poprowadzi ks. Piotr Bryk.

Zmartwychwstanie 01.jpg Złączeni w Paschalnej radości przesyłamy wyrazy łączności w przeżywaniu Uroczystości Wielkanocnej, podczas której wyznamy wiarę w Syna Bożego Zmartwychwstałego. On jest źródłem naszej wiary, która rozświetla wszystkie drogi naszego życia. Niech Zmartwychwstały Pan - Źródło Życia - otwierając nasze serca na głębokie przyjęcie Tajemnicy Paschalnej, czyni nas gorliwymi świadkami swojej Miłości. Jezus - Zwycięzca śmierci i szatana - niech błogosławi we wszystkich przedsięwzięciach i napełnia radością, miłością i pokojem. Wesołego Allelują ! Życzą duszpasterze.

1.jpg

PIELGRZYMKA "Sladami Św. Stefana - Węgry" - 7 dni (09.06 - 15.06.2019)

DZIEŃ:1 Godz. 5.30 wyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, wypoczynek w termach hotelowych.

DZIEŃ:2 W programie : Pest - Plac Bohaterów, Vajdahunyad vára, najcieplejsze termy na Węgrzech, Andrássy út, Lasek Miejski, Bazylika Św. Stefana, Parlament, następnie Wyspa Małgorzaty- przejażdżka kolejką po wyspie, odwiedzenie miejsca grobu św. Małgorzaty, spacer po odrestaurowanych ruinach klasztoru sióstr Dominikanek. Godzinny rejs po Dunaju. Wypoczynek w termach hotelowych.

DZIEŃ:3 W programie : Buda – Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac św. Trójcy, Kościół Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów. Cukiernia Sissi, Pałac Budański, Pałac Prezydencki, Kościół na Skale, Góra Gelerta. Przerwa na Hali Targowej, najstarszym i największym 3 poziomowym rynku. Popołudniu przejazd Gödöllő – Mariabesnyo, tam barokowy klasztor kapucynów, kościół Najświętszej Marii Panny.

DZIEŃ:4 Wyjazd do Zakola Dunaju. W programie: Szentendre- barokowy ryneczek, Muzeum Bożego Narodzenia, stary kościółek z XIII wieku, Kościół św. Piotra i Pawła, pomnik Jana Pawła II. Wyszegrad uroki zakola Dunaju, jak również strategicznie korzystne usytuowanie Wyszegradu docenili już starożytni Rzymianie, wznosząc na jego terenie twierdzę Ponte Navata. Pałac królewski i cytadela. Następnie przejazd do Esztergom kusi swą niezwykłą historią i zachęca do wizyty w największej pod względem wielkości na Węgrzech (i piątej na świecie) bazylice oraz do oglądnięcia ruin zamku królewskiego z okresu panowania dynastii Árpádów. Powrót do Budapesztu. Ok godz.18.30 – obiadokolacja w mieście. Powrót do hotelu, nocleg .

DZIEŃ:5 Wyjazd w kierunku Egeru. Zwiedzanie Egeru -Kościół Minorytów /najpiękniejszy barokowy kościół na Węgrzech/. Zwiedzanie zamku z XV w, Bazylika - druga co do wielkości na Węgrzech, Liceum (dzisiaj uniwersytet, biblioteka), Plac Istwana Dobo, Minaret z XVI wieku. Następnie przejazd na kąpielisko w Egerze, pobyt na kąpielisku . Przejazd do Doliny Pięknej Pani na obiadokolacje i degustacje win w oryginalnej piwnicy winnej.

DZIEŃ:6 Przejazd do Mariapocs /sanktuarium maryjne/, barokowa bazylika, którą odwiedził Jan Paweł II w 1991r. następnie kąpiel w gorących źródłach jaskiń w Miszkolc- Tapolca.

DZIEŃ:7 Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

TERMIN : 9.06-15.06.2019 CENA: 2030 zł + bilety wstępu 40 EUR i 8.000 HUF

Świadczenia w cenie:

*transport komfortowym autokarem ( WC, bar, dvd, klimatyzacja)

 • 6 noclegów : 4 w hotelu w okolicach Budapesztu, 2 w hotelu w Egerze.hotele3* kategorii lokalnej. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
 • wyżywienie: 6 śniadań + 6 obiadokolacji (w tym jedna regionalna ) *opieka duchowa
 • opieka i informacja turystyczna pilota
 • ubezpieczenie turystyczne firmy Signal Iduna Polska TU S.A KL-20.000EUR,NNW-15.000PLN, bagaż 1.000PLN ,CP
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Cena nie zawiera: kosztu biletów wstępów, opłaty miejscowego przewodnika i systemu tour guide należy posiadać ok.40 EUR i 8.000 HUF ,
  wydatków własnych , napojów do obiadokolacji Uwagi:
  *program wycieczki może ulec nieznacznym zmianom np. kolejność zwiedzania,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji dodatkowo płatne z zaliczką ( w wysokości 3,5% wartości ceny pielgrzymki )

CODZIENNE

 1. Różaniec przed ranną Mszą Św.
 2. Godzinki ku czci Michała Archanioła – niedziela przed mszami
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu – środa godz. 17,15

COMIESIĘCZNE

 1. Nabożeństwo Fatimskie – 13 dzień miesiąca godz. 18,00
 2. Modlitwy Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – I poniedziałek miesiąca godz. 17,30
 3. Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Maryi – I sobota miesiąca po rannej Mszy św.
 4. Godzina Święta – I czwartek miesiąca godz. 17,00
 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo Ojca Pio – II czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
 6. Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo Św. Filomeny – III czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
 7. Modlitwy w intencji dzieci i rodzin - w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17,30.

OKRESOWE

 1. Roraty (grudzień) – codziennie godz. 6,30 i 18,00
 2. Droga Krzyżowa (Wielki Post) – piątek godz. 9,30; 17,00 i 18,30
 3. Gorzkie Żale (Wielki Post) – niedziela godz. 17,30
 4. Nabożeństwo do Matki Bożej (maj) – godz. 18,00
 5. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwiec) – godz. 18,00
 6. Różaniec (październik) – codziennie godz. 17,00; 18,30