Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

Wiadomości archiwalne

1.jpg

PIELGRZYMKA "Sladami Św. Stefana - Węgry" - 7 dni (09.06 - 15.06.2019)

DZIEŃ:1 Godz. 5.30 wyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, wypoczynek w termach hotelowych.

DZIEŃ:2 W programie : Pest - Plac Bohaterów, Vajdahunyad vára, najcieplejsze termy na Węgrzech, Andrássy út, Lasek Miejski, Bazylika Św. Stefana, Parlament, następnie Wyspa Małgorzaty- przejażdżka kolejką po wyspie, odwiedzenie miejsca grobu św. Małgorzaty, spacer po odrestaurowanych ruinach klasztoru sióstr Dominikanek. Godzinny rejs po Dunaju. Wypoczynek w termach hotelowych.

DZIEŃ:3 W programie : Buda – Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac św. Trójcy, Kościół Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów. Cukiernia Sissi, Pałac Budański, Pałac Prezydencki, Kościół na Skale, Góra Gelerta. Przerwa na Hali Targowej, najstarszym i największym 3 poziomowym rynku. Popołudniu przejazd Gödöllő – Mariabesnyo, tam barokowy klasztor kapucynów, kościół Najświętszej Marii Panny.

DZIEŃ:4 Wyjazd do Zakola Dunaju. W programie: Szentendre- barokowy ryneczek, Muzeum Bożego Narodzenia, stary kościółek z XIII wieku, Kościół św. Piotra i Pawła, pomnik Jana Pawła II. Wyszegrad uroki zakola Dunaju, jak również strategicznie korzystne usytuowanie Wyszegradu docenili już starożytni Rzymianie, wznosząc na jego terenie twierdzę Ponte Navata. Pałac królewski i cytadela. Następnie przejazd do Esztergom kusi swą niezwykłą historią i zachęca do wizyty w największej pod względem wielkości na Węgrzech (i piątej na świecie) bazylice oraz do oglądnięcia ruin zamku królewskiego z okresu panowania dynastii Árpádów. Powrót do Budapesztu. Ok godz.18.30 – obiadokolacja w mieście. Powrót do hotelu, nocleg .

DZIEŃ:5 Wyjazd w kierunku Egeru. Zwiedzanie Egeru -Kościół Minorytów /najpiękniejszy barokowy kościół na Węgrzech/. Zwiedzanie zamku z XV w, Bazylika - druga co do wielkości na Węgrzech, Liceum (dzisiaj uniwersytet, biblioteka), Plac Istwana Dobo, Minaret z XVI wieku. Następnie przejazd na kąpielisko w Egerze, pobyt na kąpielisku . Przejazd do Doliny Pięknej Pani na obiadokolacje i degustacje win w oryginalnej piwnicy winnej.

DZIEŃ:6 Przejazd do Mariapocs /sanktuarium maryjne/, barokowa bazylika, którą odwiedził Jan Paweł II w 1991r. następnie kąpiel w gorących źródłach jaskiń w Miszkolc- Tapolca.

DZIEŃ:7 Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

TERMIN : 9.06-15.06.2019 CENA: 2030 zł + bilety wstępu 40 EUR i 8.000 HUF

Świadczenia w cenie:

*transport komfortowym autokarem ( WC, bar, dvd, klimatyzacja)

  • 6 noclegów : 4 w hotelu w okolicach Budapesztu, 2 w hotelu w Egerze.hotele3* kategorii lokalnej. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
  • wyżywienie: 6 śniadań + 6 obiadokolacji (w tym jedna regionalna ) *opieka duchowa
  • opieka i informacja turystyczna pilota
  • ubezpieczenie turystyczne firmy Signal Iduna Polska TU S.A KL-20.000EUR,NNW-15.000PLN, bagaż 1.000PLN ,CP
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Cena nie zawiera: kosztu biletów wstępów, opłaty miejscowego przewodnika i systemu tour guide należy posiadać ok.40 EUR i 8.000 HUF ,
    wydatków własnych , napojów do obiadokolacji Uwagi:
    *program wycieczki może ulec nieznacznym zmianom np. kolejność zwiedzania,
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji dodatkowo płatne z zaliczką ( w wysokości 3,5% wartości ceny pielgrzymki )