• Od 17 października br. nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników nabozeństw (1 osoba na 7 m2). Nadal zachowujemy środki ostrożności: maseczka, dystans i dezynfekcja.
  • Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia administrator archidiecezji gdańskiej biskup Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 15 listopada br. osobom chorym, seniorom, przeżywającym lęki, pracownikom ochrony zdrowia, pełniacym służbę na rzecz społeczeństwa.
  • Powodem, który usprawiedliwia nieobecność na nabożeństwie niedzielnym lub świątecznym, jest ograniczona obecnie liczba miejsc w kościołach.
  • Przyczyną grzechu nie są przeszkody uniemożliwiajace uczestnictwo w Eucharystii, ale zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo, które są lekceważeniem Boga Stwórcy.
  • Chrześcijanin sam rozeznaje swoją sytuację i ocenia ją w świetle wiary, rozumu oraz wiedzy o zagrożeniu epidemią.
  • Wstrzymujemy do 15 listopada br. spotkania dzieci z kl. III przygotowującej się do I Komunii Św., i kandydatów do bierzmowania. Zawieszamy również do odwołania działalność wspólnot i grup przyparafialnych.