Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lipca 2020

WAKACJE

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

ŚWIĘTO APOSTOLSTWA CHORYCH

Jutro, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA

W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

MODLITWA

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

INFORMACJE

  • Gorąco prosimy, aby w kościele przestrzegać obowiązujących rozporządzeń odnośnie maseczek i zachowania przepisowej odległość.
  • W czasie wakacji w środy nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne w poniedziałek, we wtorek i w środę.
  • Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu w zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKI

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za dobre serce.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Henryk Doliński l. 87, Jenna Ćwiklińska l. 80, Henryk Sokołowski l. 77

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „