Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA – 5 kwietnia 2020

KOMUNIKAT

Nadal obowiązuje prawo, na podstawie którego w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż pięć osób, dlatego prosimy o modlitwę w domach, biorąc udział we Mszy Świętej transmitowanej na żywo. Przypominamy o możliwości przyjęcia komunii duchowej. Do uczestnictwa w mszach w kościele zapraszamy w pierwszej kolejności te osoby, które zamówiły intencję mszalną.

TRANSMISJA NA ŻYWO

Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła: Mszy Świętej wieczornej o godz. 18,00 i modlitwy różańcowej o godz. 20,30. Transmisje można obejrzeć na kanale YouTube, po wpisaniu: Parafia Gdynia Oksywie.

TRIDUUM PASCHALNE

Decyzją ks. Arcybiskupa wszystkie celebracje Triduum Paschalnego będą sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem koniecznej asysty liturgicznej, która stanowić będzie reprezentację Ludu Bożego. Wszystkie zamówione intencje na te dni zostaną odprawione. Msza św. w Wielki Czwartek, liturgia na cześć Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Msza Święta w Wielką Sobotę o godz. 18,00. Transmisja na żywo z tych celebracji z naszego kościoła na kanele You Tube.

WIELKI PIĄTEK

Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa bez udziału wiernych w piątek o godz. 15,00. Można się przyłączyć do wspólnej modlitwy poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6,00 bez procesji. Mszy Św. o godz. 7,00 nie będzie, a pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę. Transmisja na żywo Mszy Św. o godz. 6,00 i 10,00. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

SPOWIEDŹ

Od dzisiaj do Wielkiej Środy włącznie okazja do spowiedzi od godz. 16,00 do godz. 18,00. Będzie również możliwość przyjęcia Komunii Świętej z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń. Na spowiedź można również umówić się indywidualnie dzwoniąc na telefon parafialny.

INFORMACJE

  • Wszystkie ważne informacje zamieszczamy na bieżąco na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17.30.
  • Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania kościoła, który jest otwarty od godz. 8.00 do godz. 18.00.
  • Prosimy o codzienne odmawianie różańca w swoich domach o godz. 20,30 w łączności z kapłanami. Codziennie transmisja różańca na żywo z naszego kościoła.
  • Biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.

ZBIÓRKI

W czasie Mszy świętych można składać ofiary do puszki. Bóg zapłać za te ofiary złożone do puszki i kolejne wpłacone na konto naszej parafii. Każda złożona ofiara jest dla nas ogromnym wsparciem w tych trudnych dniach.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Katarzyna Bukowska l.48 Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „