Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

RORATY

W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratniej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18,00; oraz we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6,30. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w roratach w poniedziałek, środę i piątek. Dzieci przychodzą z lampionami i serduszkami, na których wpisują imię i nazwisko oraz dobry uczynek, który zrobiły.

SPOWIEDŹ

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w piątek i sobotę od godz. 17,00 do godz. 19,00, oraz w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.

POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH

Maryja biegła z pośpiechem, by nieść pomoc swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas przygotowuje świąteczne paczki dla ubogich – wspomóżmy to dzieło, dzieląc się z innymi. Kosz ofiarny dla potrzebujących parafian wystawiony jest przy ołtarzu MB. Zebrane produkty i ofiary do puszki przeznaczone zostaną na paczki dla najuboższych. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

KOLĘDA

Odwiedziny duszpasterskie, czyli tak zwaną kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia (czwartek). Plan kolęd jest wywieszony w gablocie, został podany na stronie naszej parafii, oraz znajduje się w naszej parafialnej gazetce. Wizytę duszpasterską rozpoczynać będziemy od godz. 16,00.

SPOTKANIA

  • Akcja Katolicka zaprasza dzisiaj na spotkanie opłatkowe na godz. 16,00 do salki parafialnej
  • Spotkanie grupy modlitwy Ojca Pio w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

INFORMACJE.

  • Dzieci które chodzą na roraty w przyszłą niedzielę przynoszą naklejony na kartkę z bloku, pokolorowany i podpisany obrazek.
  • W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek i odbierać gazety: „Gość Niedzielny” ,,Mały Gość’ i ,,Cuda i Łaski’’

ZBIÓRKI

Na pomoc kościołowi na wschodzie zebraliśmy 910 zł.

Tradycyjnie dzisiaj w III niedzielę miesiąca zbieramy ofiary do puszek na renowację naszego kościoła. Z początkiem nowego roku rozpoczynamy nasze duże przedsięwzięcie czyli renowację organów na które potrzebujemy około 200 tys. zł. Nie mamy całej potrzebnej kwoty, ale nadal zbieramy ofiary i równocześnie staramy się o częściowe wsparciefinansowe z Urzędu Miasta. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+Józef Samsel l. 87, Krystyna Czekońska l. 73, Stefan Ulaszewski l. 71

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”