Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 stycznia 2020

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Zapraszamy jutro 13 stycznia na Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec i procesja o godz. 18,00, a po niej Msza Święta. Różaniec poprowadzi Żywy Różaniec – róże męskie.

KOLĘDA

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu kolędować będziemy na ulicy:

Godebskiego 5, Ks. Makowskiego, Bosmańskiej 28, 32, 31-37; Płk. Dąbka 2-120 (domki), Płk. Dąbka 49 (blok), Dickmana (cała), Nad Zatoką, Marynarskiej, Zbarskiej, Jana z Tarowa, Żółkiewskiego, Petychorskiej, Czarnieckiego, Rycerskiej, Zbrojnej, Pancernej i Osadzie Rybackiej. Szczegółowy plan kolęd wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16,00, a na Osadzie Rybackiej w sobotę od godz. 14,00. Jeżeli ze względu na pracę lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii i odwiedzimy takie rodziny w „dodatkowym terminie” – 24 stycznia.W czasie kolęd biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8,30 do 9,00 (po południu jest nieczynne).

INFORMACJE

  • W sobotę o godz. 17,00 w kościele garnizonowym odbędzie się Koncert Galowy Jubileuszowy X Festiwalu Kolęd i Postorałek Wojska Polskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.
  • Z tyłu za ławkami jest wyłożona ulotka zachęcająca nas do modlitwy za kapłanów. Prosimy o włączenie się do tej modlitwy.
  • W zakrystii można nabyć gazetę: „List do Pani” „Cuda i Łaski” oraz „Gość Niedzielny”

ZBIÓRKI

Na misje zebraliśmy 1200 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+Jerzy Dobrowolski l. 88, Jakub Oleszak l. 43, Jarosław Leśny l. 60, Stanisław Seweryński l. 86, Stanisław Kwidziński l. 82, Marcin Mathea l. 40

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”