Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła – 14 październik 2018

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę przy wyjściu z kościoła.

W dniu dzisiejszym Caritas Parafialna zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11,30 przy kościele do sadzenia cebulek kwiatowych w ramach akcji „Poletko Nadziei przy Parafii”.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

WSPOMIENIE ŚW. ŁUKASZA

W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

NABOZEŃSTWO O UZDROWIENIE

W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18,00, a po niej na nabożeństwo ku czci Św. Filomeny z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Sławomir Małkowski.

TYDZIEŃ MISYJNY

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali, jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”.

PAŹDZIERNIK

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św., a dzieci w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17,00.

WYPOMINKI

Kartki białe na wypominki i kartki zielone na Msze św. zbiorowe w Dniu Zadusznym, czyli 2 listopada, można odbierać w zakrystii oraz są wyłożone za ławkami. Prosimy, aby pisać drukowanymi literami, a na Msze zbiorowe wpisujemy tylko nazwiska rodzin.

INFORMACJE

  • Akcja Katolicka zaprasza we wtorek 23 października na spotkanie formacyjne na godz. 17,00 do kościoła. Temat spotkania „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  • Akcja Katolicka organizuje 6 listopada wyjazd do Torunia do Matki Bożej Nowej Ewangelizacji. Zapraszamy na wyjazd wszystkich członków AK i sympatyków. Koszt wyjazdu 70 zł, zapisy u pani prezes AK i u ks. proboszcza. Naszym przewodnikiem będzie Ojciec Wojciech Bieszke.
  • W zakrystii można nabyć gazetę: „Gość Niedzielny” oraz „Cuda i Łaski”. Z tyłu za ławkami wyłożona jest gazetka „Dobra Nowina” która można zabrać do poczytania.

ZBIÓRKI

  • Na budujące się papieskie kościoły w Archidiecezji Gdańskiej zebraliśmy 514 zł.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na renowację kościoła.