Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła – 16 wrzesień 2018

Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

KWARTALNE DNI MODLITW

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (wtorek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

FESTYN PARAFIALNY

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wczorajszego Festynu Parafialnego oraz wszystkim darczyńcom: dziękujemy za nagrodę główną - rower, za fanty, słodkie wypieki i pyszne jedzonko. Podziękowania kierujemy do państwa Iwony i Przemysława Kajzer, p. Izabeli Wolskiej-Zimny, p. Elżbiety Żebro, p. Jarosława Pogońskiego, p. Jerzego Hlades, państwa Jerzego i Janiny Kulczyk, młodych strażaków, naszych grup parafialnych, na które zawsze możemy liczyć i wszystkich osób, które swoją pracą przyczyniły się do tego, aby ten festyn miał tak wspaniały przebieg. Dziękujemy za życzliwość, poświęcony czas, pomoc i wsparcie. Dziękujemy również za liczny udział w festynie, oraz wszelkie złożone ofiary. Za ten piękny dar z serca mówimy Bóg zapłać.

MSZA O UZDROWIENIE

W czwartek zapraszamy na wieczorną Msze św. o godz. 18,00, a po niej na nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Piotr Bryk

WSPOMNIENIE

W niedzielę w liturgii wspominamy Św. Ojciec Pio, jednego z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia. Zapraszamy w tym dniu na godz. 18,00 na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli Ojca Pio.

SPOTKANIA

  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po wieczornej Mszy św.
  • Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17,00 w kościele.
  • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 11,00 do zakrystii.

INFORMACJA

  • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKI

W przyszłą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na renowację kościoła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:

+Eugeniusz Żyto l. 84 , Marian Michalczuk l. 78,

Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek”