Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13 stycznia 2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 18,00 Mszą Świętą którą zakończymy różańcem i procesją. Różaniec poprowadzi Akcja Katolicka

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W przyszły poniedziałek i wtorek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Przedszkolaki zapraszają wszystkie babcie i dziadków do kościoła na wspólną Mszę św. w piątek (18 stycznia) na godz. 14,30.

KOLĘDA

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu kolędować będziemy na ulicy: Płk. Dąbka, Afrykańskiej, Algierskiej 1-29 i Alzackiej. Szczegółowy plan kolęd wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16,00, jeżeli ze względu na pracę lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii i odwiedzimy takie rodziny w „dodatkowym terminie” – 25 stycznia.W czasie kolęd biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8,30 do 9,00 (po południu jest nieczynne).

INFORMACJE

  • W sobotę o godz. 17,00 w kościele garnizonowym odbędzie się Koncert Galowy IX Festiwalu Kolęd i Postorałek Wojska Polskiego. Wstęp wolny.
  • We wtorek (22 stycznia) na Oksywiu odbędą się obchody 156 Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. O godz. 12,00 na naszym parafialnym cmentarzu odbędzie się uroczystość w ceremoniale wojskowym złożenie kwiatów oraz modlitwa przy grobie ks. Antoniego Muchowskiego.
  • W zakrystii można nabyć gazetę: „Cuda i Łaski” oraz „Gość Niedzielny”
  • Akcja Katolicka zaprasza dzisiaj na wspólne śpiewanie kolęd na godz.17,30

ZBIÓRKI

Na misje zebraliśmy 1050 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: +Henryka Gosz l.59. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „