Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marzec 2018

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek na godz. 9,30 i 18,30, a dzieci i młodzieży na godz. 17,00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17,30.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Jutro (19 marca) przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Podczas Mszy Św. tego dnia modlić się będziemy za mężów i ojców z naszej parafii.

NIEDZIELA PALMOWA

Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Caritas Parafialna rozprowadzać będzie w tym dniu palemki. Ofiary zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

PRZEDSTAWIENIE WIELKOPOSTNE

Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. (około godz. 18,45) na przedstawienie „OSTATECZNIE”, które jest propozycją zespołu teatralnego z Luzina. Jest to historia człowieka, którym może być każdy z nas przeżywający rozterki, ale jednocześnie poszukujący Boga. Ta walka nie byłaby wygrana bez udziału krzyża - i cierpienia. Przedstawienie skłania do refleksji.

DROGA KRZYŻOWA BRZEGIEM MORZA

Akcja Katolicka z naszej parafii oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Gdyni zapraszają w sobotę 24 marca na drogę krzyżową brzegiem morza. Zbiórka na przystanku końcowym autobusu 152 (ul. Dickmana) o godz. 13,00.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Zapraszamy do przejścia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej „Po piasku” z Jastrzębiej Góry na Hel w noc z piątku na sobotę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Mikołaja.

INFORMACJE

  • Zapraszamy w piątek na różaniec w intencji rodzin o godz. 17,30, a o godz. 18,00 na Mszę św.
  • Zapraszamy młodzież w wieku od 14 lat na obóz wędrowny w Sudety w dniach 28 kwietnia-6 maja. Zapisy wraz z zaliczką w terminie do przyszłej niedzieli (25 marca) u ks. Mikołaja.
  • Płytki ze zdjęciami z bierzmowania są do odebrania w zakrystii.
  • Akcja Katolicka rozprowadza świece paschaliki w cenie 6 zł. oraz tomik wierszy p. Ewy Piaseckiej-Sikora.
  • Przy ołtarzy NSPJ można złożyć do puszki ofiary na kwiaty do Grogu Pańskiego.
  • W zakrystii można nabyć gazetę: „Gość Niedzielny”

ZBIÓRKI

Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na renowację organów w naszym kościele.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Wanda Kaźmierska l. 90, Jadwiga Tempska l. 98, Andrzej Porwich l. 71 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …