Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość odpustową Świętego Michała Archanioła.

Sumie odpustowej o godz. 13,00 przewodniczyć będzie ks. Bogdan Drozdowski.

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie, chronią nas i nam pomagają .Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

PAŹDZIERNIK

W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św.. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17,00.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek o godz. 17,00 Godzina Święta, a o godz. 18,00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. W piątek Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7,30; 9,30; 17,00 i 18,00. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą, a po południu od godz. 16,30. W sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na wspólne odmawianie różańca po porannej Mszy Świętej. Decyzją ks. biskupa Jacka Jezierskiego księża będą odwiedzali chorych na ich wyraźne zaproszenie, dlatego prosimy chorych lub opiekunów o kontakt telefoniczny.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z III grupy komunijnej za piękny wystrój kościoła i członkom Akcji Katolickiej za sprzątanie. Gorące Bóg zapłać.

SPOTKANIA

  • Spotkanie organizacyjne Scholki Dziecięcej w sobotę o godz. 12,00 w salce przy plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chcą swym śpiewem wielbić Boga.
  • Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielą 4 października o godz. 19,00 na plebanii.

INFORMACJE

  • W przyszłą niedzielę po Mszach Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci.
  • W środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17,30
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”, a z tyłu za ławkami wyłożona jest gazetka „Dobra Nowina” którą można zabrać do poczytania.

ZBIÓRKI

  • Na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie do puszek zebraliśmy 578 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Decyzją ks. biskupa Jacka Jezierskiego dzisiaj po Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. A w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na wsparcie Stolicy Apostolskiej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Krystyna Formela l.87, Irena Mastalerz l.86, Jan Sebastyański l.63, Jan Ratke l.57, Maria Gorczyca l.91, Sybila Treppa l.87, Czesław Pietrzyk l.75

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „