Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lutego 2020

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

ADORACJA

W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorje, która peregrynuje po Polsce. Monstrancja ta ma kształt postaci Niepokalanej, w sercu której umieszczony jest Eucharystyczny Jezus i jest to dar pielgrzymów całego świata dla Królowej Pokoju w Medjugorie. Zapraszamy na adorację od godz. 15,00 do godz. 21,00. Rozpoczniemy od Koronki do Miłosierdzie Bożego a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele zbawienia może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

MODLITWA WSTAWIENNICZA

W czwartek zapraszamy na wieczorną Msze Św. z modlitwą wstawienniczą przez pośrednictwo Św. Filomeny o uzdrowienie duszy i ciała na godz. 18,00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Sławomir Małkowski.

ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA

W sobotę przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

SPOTKANIA

  • Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania dzisiaj po wieczornej mszy św.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek. O godz. 18,00 msza św. i po mszy spotkanie w kościele.
  • Spotkanie sprawozdawcze Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej mszy św. w salce parafialnej.

ZBIÓRKA

W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na kolejne prace renowacyjne w naszym kościele.

INFORMACJE

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii. Można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz zamówionego „Małego Gościa”.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+Ewa Chojnowska-Jadach l. 62

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „