Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 18 kwietnia 2021

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze.

TYDZIEŃ BIBLIJNY

Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. My również tego dnia w czasie Mszy Św. będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

POLA NADZIEI

W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć hospicja w ramach akcji Pola Nadziei. Wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek przed kościołem.

TRANSMISJA

W każda niedzielę transmitujemy na żywo Mszę św. o godz. 10,00 dla osób korzystających z dyspensy Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego. Uczestnicząc w transmisji„na żywo” można przyjąć Komunię świętą duchowo. Przez taki akt wiary Pan Jezus przychodzi do naszych serc, żeby nam błogosławić. Zapraszamy do duchowej łączności z naszą wspólnotą parafialną.

INFORMACJE

  • Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz.17,00.
  • Biuro parafialne jest nieczynne w sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKI

Na działalność Caritas zebraliśmy 340 zł.Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za kolejne ofiary wpłacane na konto i składane w kościele. Gorące Bóg zapłać za każdy dar serca i zapewniamy o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:

+ Ewa Czarnotta l.67, Emma Langowska l.92

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …