Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019

KWARTALNE DNI MODLITW

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

FESTYN PARAFIALNY

W sobotę 21 września zapraszamy na Rodzinny Festyn Parafialny od godz. 14,00 do godz. 17,00. W programie przewidujemy dobrą zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą konkursy z nagrodami, pokaz samochodów, porady medyczne oraz gry i zabawy dla dzieci. Będzie wspólne śpiewanie, występy zespołów muzycznych oraz kawiarenka rodzinna i inne atrakcje.

Prosimy o upieczenie ciast na festyn, osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii. Przypominamy, że cały dochód z festynu przeznaczamy na dalszą renowację naszego kościoła.

PIELGRZYMKA

W przyszły roku w czerwcu parafia nasza organizuje tygodniową pielgrzymkę do Gruzji. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej parafii i u ks. Proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • W poniedziałek – św. Korneliusz papież, i św. Cyprian biskup,
 • W środę – św. Stanisław Kostka młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • W sobotę – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

SPOTKANIA

 • Spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przyjąć I Komunię Św. dzisiaj o godz. 11,00 w kościele.
 • Rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, kandydatów którzy chcą przystąpić do sakramentu w tym roku zapraszamy dzisiaj od godz. 9,30 aby się zapisać.
 • Spotkanie ministrantów w piątek o godz. 19,00 w salce katechetycznej przy ul. Płk. Dąbka 47.

INFORMACJA

 • Msze św. z modlitwą wstawienniczą przez pośrednictwo św. Filomeny o uzdrowienie duszy i ciała rozpoczniemy od października.
 • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”.
 • W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na uczelnie katolickie.
 • W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na renowację naszych organów.

ZBIÓRKI

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+Stefania Karpiusz l. 67, Krystyna Traczyk-Szłapka l. 84, Jan Emilianow l. 67, Barbara Chat l. 85

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”

________________________________________________________________________________________________

PIELGRZYMKA GRUZJA

DZIEŃ:1

Godz. 13.30 Wyjazd z autokaru Parafia Michała Archanioła Gdynia-Oksywie. Transfer na lotnisko w Gdańsku. Wylot godz. 17.05, przylot do Kutaisi 22.45, przejazd do hotelu w Kobuleti - miasteczka u wybrzeży Morza Czarnego. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ:2

Śniadanie , wyjazd w kierunku opiewanego przez Filipinki Batumi, zwiedzanie miasta, spacer słynnym bulwarem Batumi, pobyt na plaży, kąpiel w Morzu Czarnym. Powitalna Supra (obiadokolacja). Powrót na nocleg do Kobuleti

DZIEŃ:3

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Achalciche, po drodze cuda okolic Kutaisi: Jaskinia Prometeusza z pięknymi formami naciekowymi, wpisany na listę Unesco XI-wieczny kompleks monastyczny Gelati, Monastyr Mocameta, usytuowany na wysokim klifie nad rzeką Tskhaltsitela, Katedra Bagrati. Obiad, nocleg w Achalciche.

DZIEŃ:4

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Wardzii - największego miasta-twierdzy, wykutego w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari Przejazd do Borjomi, słynnego miasteczka uzdrowiskowego gór Małego Kaukazu, obecnie słynącego z butelkowanej wody mineralnej „Borjomi”, spacer do zimnego źródła zdrojowego w Parku Borjomi Przejazd do Tbilisi, po drodze obiadokolacja w Gori.

DZIEŃ:5

Śniadanie .Następnie zwiedzanie Tbilisi: stolicy Gruzji – spacer po urokliwych zaułkach Starego Miasta, wjazd kolejką linową na wzgórze z Twierdzą Narikala, kościół Metechi, Katedra Sobór Trójcy Świętej, Aleja Szoty Rustawellego, bulwar Mardżaniszwili, Park Europy z mostem Pokoju. Uroczysta supra z pokazem gruzińskich tańców narodowych, nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ:6

Śniadanie. Przejazd do monastyru Cminda Sameba - jednego z symboli kraju, którego zdjęcia zdobią okładki magazynów podróżniczych. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi. Po drodze Twierdza Ananuri oraz miasto Stepancminda u podnóża góry Kazbek. Wspaniałe widoki na trasie od Gudauri, wzdłuż rzeki Tergi do Kazbegi. Dzień pełen off-road'owego szaleństwa w kierunku cerkwi Cminda Sameba, malowniczo położonej na tle szczytu Kazbek (5033 m n p.m.), powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi

DZIEŃ:7

Śniadanie . Wyjazd do Kacheti. Tam m.in. przejazd do Monastyru Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino, następnie malowniczo położonego miasteczka Sighnaghi, skąd można podziwiać dolinę Alzańską oraz szczyty Wielkiego Kaukazu; po drodze wizyta w kachetyńskiej winiarni, połączona z degustacją wytwornych win i koniaków (możliwość zakupu) Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi

DZIEŃ:8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu .Przejazd do Kutaisi; po drodze miasto Gori, gdzie zobaczymy dom, w którym urodził się i spędził pierwsze lata życia Józef Stalin, zakupy na lokalnym targu. Wizyta w Gori połączona z degustacją wyrobów cukierniczych w lokalnej cukierni. Następnie odwiedzimy skalne miasto Uplisciche zwane „Twierdzą Boga". Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko, wylot do Gdańska godz.23.45. Transfer na lotnisko do Kutaisi, przelot do Gdańska

DZIEŃ:9

Przylot do Gdańska ,godz. 00.50 . Transfer autokarem do Parafii Michała Archanioła .

TERMIN : 13.06 - 20.06.2020CENA : ok. 3620zł (30 uczestników)

ok. 3960 zł (20 uczestników)

Świadczenia w cenie:

 • Transfer autokarem z Parafii na lotnisko i powrót
 • przelot samolotem Wizz Air na trasie Gdańsk – Kutaisi – Gdańsk
 • bagaż o wymiarach: 55x40x23cm do 10kg i bagaż podręczny 40x30x20cm
 • zakwaterowanie w hotelach ** i *** (pokoje 2, 3- osobowe)
 • wyżywienie (śniadania + obfite obiadokolacje)
 • 1 x uroczysta kolacja z pokazem tańców narodowych
 • transport klimatyzowanym autokarem na terenie Gruzji
 • opiekę pilota oraz polskojęzycznego przewodnika
 • pełne ubezpieczenie KL – 30 000 euro, NNW – 15 000 zł, CP (ubezpieczenie od chorób przewlekłych)
 • opłacone składki TFG w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych
 • system tour-guide

Uwagi:

-program wycieczki może ulec nieznacznym zmianomnp. kolejność zwiedzania,

-wycieczka skalkulowana w oparciu o obowiązujące ceny w roku 2019

-ubezpieczenia od kosztów rezygnacjidodatkowo płatne (127zł z zaliczką)

Biuro Turystyczno-Handlowe „EID-POL” ZEZWOLENIE NR 210 WOJEWODY POMORSKIEGO

80-846 GDAŃSK, ul. Kowalska 7/1,Tel.58/305-50-92 , kom.517-125-524

e-mail: biuro@eidpol.com.plwww.eidpol.com.p