Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2021

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w jutro, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do częstego czytania Pisma Świętego, które jest słowem natchnionym przez Boga. Pamiętajmy, że autorzy ksiąg Pisma Świętego pisali pod wpływem Ducha Świętego.

WSPOMNIENIE ŚW. PAWŁA

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

KOLĘDA

W tym roku nie ma spotkań kolędowych, dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za kolejne ofiary z napisem „kolęda” składane w kościele i wpłacane na konto. Dziękujemy naszym parafianom i wszystkim przyjaciołom naszej parafii. Za każdy dar serca składamy gorące Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • we wtorek – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • w czwartek – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

INFORMACJE

  • Biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
  • Transmisja Mszy Św. w każdą niedzielę o godz. 10,00.
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKI

  • W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  • Z całego serca dziękujemy za wszystkie składane ofiary na funkcjonowanie naszej parafii i kościoła parafialnego. Zapewniamy o gorącej modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+Józef Kisielewski l. 79, Helena Grygiel. l.89, Lucyna Chludzińska l.87, Franciszek Hewelt l. 72

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”