Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

JUBILEUSZ

W dniu dzisiejszym ks. Senior Tadeusz Kosecki obchodzi diamentowy jubileusz, czyli 60-lecie kapłaństwa. Uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna pod przewodnictwem ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego o godz. 13,00. Zaprasza do wspólnej modlitwy.

TYDZIEŃ MISYJNY

Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

WSPOMNIENIE

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

PAŹDZIERNIK

Przez kolejny tydzień z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. W różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu i Kościoła. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św., a dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17,00.

NOWENNA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Od środy rozpoczniemy Nowennę do Wszystkich Świętych za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Zapraszamy przez 9 kolejnych dni na godz. 17,40 do kościoła.

WYPOMINKI

Kartki białe na wypominki i kartki zielone na Msze św. zbiorowe w Dniu Zadusznym, czyli 2 listopada, można odbierać w zakrystii oraz są wyłożone za ławkami. Prosimy, aby pisać drukowanymi literami, a na Msze zbiorowe wpisujemy tylko nazwiska rodzin.

INFORMACJE

  • Zapraszamy na modlitwy w intencji dzieci i rodzin by były Bogiem silne w piątek 26 października na godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec w tej intencji.
  • W zakrystii można nabyć gazetę: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł., a od przyszłej niedzieli „Gość Niedzielny” będzie kosztował 6 zł.

ZBIÓRKI

  • Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież zebraliśmy 1188 zł.
  • W dniu dzisiejszym po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na renowację kościoła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+Renata Szarmach l.72, Mieszko Opielewicz l.20, Stefania Witkowska l.94

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”