Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopad 2018

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

OFIAROWANIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W środę w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.

WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, która zaprasza wszystkich na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej. Akcja Katolicka zaprasza również na czuwanie przed świętem Chrystusa Króla w piątek po wieczornej Mszy św. do kościoła.

NIEDZIELA DLA DARII

W dniu dzisiejszym w salonie fryzjerskim URODA przy ul. Płk. Dąbka 30 odbędzie się zbiórka pieniędzy na operacje kręgosłupa Darii Bilik. Koszt operacji w Stanach Zjednoczonych wynosi 800 tys. zł. dlatego liczy się każde wsparcie. Dochód z usług i zabiegów fryzjerskich w tym dniu w całości zostanie przekazany na ten cel. Zapraszamy do godz. 15,00.

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Fundacja, która zorganizowała „Różaniec do granic” zachęca do udziału w nabożeństwach pięciu pierwszych sobót miesiąca. Za tydzień wolontariusze będą rozdawać ulotki z informacjami jak mamy przeżywać ten dzień. Na wspólną modlitwę zapraszamy w sobotę 1 grudnia na godz. 7,30.

SPOTKANIA

  • Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 16,30.
  • Spotkanie grupy modlitwy Ojca Pio w czwartek po wieczornej Mszy św.
  • Zapraszamy w przyszłą niedzielę na wspólne oglądanie filmu do salki parafialnej na godz. 15,30.

INFORMACJE

  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego, który będzie zbierał ofiary w czasie każdej Mszy św. na potrzeby Seminarium.
  • Poświęcony opłatek do naszych domów zaczęli roznosić p. kościelny Leszek i p. organista Rafał. Można również nabyć poświęcony opłatek w zakrystii.

W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny” i z tyłu za ławkami leży „Dobra Nowina”, którą można zabrać do domu.

ZBIÓRKI

Na misje zebraliśmy 830 zł.

W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na renowacje naszego kościoła.