Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 29 listopada 2020

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Hasłem tego roku są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

ADWENT

Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze roratnie w naszym kościele:

  • w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18,00
  • we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6,30

ODPUST ŚWIĘTEJ BARBARY

W piątek, 4 grudnia, liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian – zapraszamy do wspólnej modlitwy! Msza św. o godz.6,30; 9.30; 17,00 i 18,00.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne grudnia. W czwartek o godz. 17,00 Godzina Święta, a o godz. 18,00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. W piątek Msze św. o godz. 6,30; 9,30; 17,00 i 18,00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą Świętą, a po południu od godz. 16,30. W sobotę zapraszamy po porannej Mszy św. na wspólną modlitwę do Niepokalanego Serca Maryi.

WIGILIJNE DZIEŁO

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, czyli wigilijna świeca to płomień na stołach w wieczór wigilijny. Zachęcamy do zakupienia świec Caritasu. Wesprzyjmy w ten sposób potrzebujące dzieci. Świecę można nabyć w zakrystii. ofiara za małą świecę wynosi 6 zł. a za dużą 16 zł.

WSKAZANIA BISKUPA ADMINISTRATORA

  • W tym roku epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe.
  • Zachęcam do udziału we Mszach Świętych w kościołach także poza niedzielą.
  • Proszę o zorganizowanie więcej Mszy Św. w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia.

Odnosząc się do wskazań ks. biskupa Jacka Jezierskiego w wigilię 24.12.2020 r. odprawimy Msze Św. o godz. 19,00; 20,00; 21,00; 22,00, 23,00 i Pasterkę o godz. 24,00. Zachęcamy do zamawiania intencji na te dodatkowe Msze Św.

PODZIĘKOWANIE

Bardzo dziękujemy p. Rafałowi za darmowy serwis geotermy, która teraz lepiej funkcjonuje i mamy cieplej w kościele. Dziękujemy również za wszystkie składane w kościele ofiary i przekazywane na konto parafii. Każda ofiara jest dla nas dużą pomocą i wsparciem. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

INFORMACJE

  • Zachęcamy do duchowej łączności z naszą wspólnotą parafialną poprzez transmisje Mszy Św. w niedzielę o godz. 10,00.
  • W okresie Adwentu Msze Św. poranne o godz. 6,30.
  • Biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
  • W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek i gazetę „Gość Niedzielny”.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Zbigniew Kukiełka l.68, Jerzy Hennig l. 65, Halina Kucharska l. 86, Honorata Zielińska l. 88,

+Stefan Maszota l.73, Apolonia Ruczyńska l. 75

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”