Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

DNI MODLITW O POWOŁANIA

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe codziennie w łączności z Mszą św. wieczorną.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Jutro 13 maja zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Różaniec i procesja wokoło kościoła o godz. 18,00, a po niej Msza św. Różaniec poprowadzi Semper Fidelis.

WIECZNA ADORACJA

W środę przypada w naszym kościele „Wieczna Adoracja” dzień szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W dniu Adoracji Msze św. o godz. 7,30; 9,30 i 18,00. Adoracja od 8,00 do 12,00i po południu od 15,00 do 21,00. Plan adoracji wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

W czwartek (16 maja) przypada święto patrona Polski Św. Andrzeja Boboli polskiego jezuity, misjonarza wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową w przyszłą niedzielę (19 maja) na godz. 11,30. Przygotowanie do rocznicy w poniedziałek i piątek o godz. 16,30. Spowiedź przed rocznicą w piątek o godz. 17,00.

SPOTKANIA

  • Spotkanie członków Akcji Katolickiej i sympatyków we wtorek (14 maja) o godz. 19,00 w salce katechetycznej.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 16,30.
  • Grupę modlitwy Ojca Pio zapraszamy również w czwartek po wieczornej Mszy św.

INFORMACJE

  • Klub Seniora „U Szymona” zaprasza chętne osoby na cotygodniowe spotkania przy słodkim poczęstunku i miłej pogawędzę, we wtorki o godz. 15,30 w domu parafialnym przy ul. Płk. Dąbka 47.
  • Msza św. z modlitwą wstawienniczą przez pośrednictwo Św. Filomeny o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek (23 maja)
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Cuda i Łaski” oraz „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKI

W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na renowację naszego kościoła.