Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy.Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. My już dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11,30 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy świętej.

NABOŻEŃSTWO PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. FILOMENY

W czwartek 21 czerwca zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18,00, a po niej na nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo Św. Filomeny. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Bryk

DZIEŃ OJCA

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA CHRZCICIELA

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.

INFORMACJE

  • Akcja Katolicka zaprasza na wyjazd do Łęgowa i Lubiszewa dnia 3.07.2018 r. Osoby chętne na wyjazd mogą się zgłaszać u ks. Proboszcza i prezes AK p. Anny Lewańskiej.
  • Spotkanie rejonowe Róż Żywego Różańca odbędzie się 23.06.2018 r. (sobota) w kościele pw. Św. Mikołaja Gdynia-Chylonia. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10,00.
  • W dniach od 18 czerwca do 2 lipca będzie głosowanie na Budżet Obywatelski. Gorąco prosimy o głosowanie na projekt budowy balustrad na naszym oksywskim cmentarzu.
  • Młodzież w wieku od 14 lat zapraszamy na wakacyjny wyjazd w Sudety w dniach 22-29 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mikołaja.
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość” i „Anioł Stróż’ dla prenumeratorów. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest artykuł o Zespole Teatralnym St. Lawrence, który występował w naszej parafii i któremu nasza parafia patronuje.

ZBIÓRKA

W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na renowację naszego kościoła.