Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

LISTOPAD

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. Codziennie przed każdą Mszą Świętą modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

W sobotę 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet, kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz zbiórkę ofiar na cmentarzu. Gorące Bóg zapłać.

SPOTKANIE

Jutro w poniedziałek modlitwy ADPC, a o godz. 18,00 Msza św. w intencji dusz czyśćcowych.

INFORMACJE

  • Przypominamy o konieczności uregulowania opłat za miejsca na cmentarzu, gdyż po 20 latach należy przedłużyć opłatę. Zgodnie z prawem rozpoczęliśmy już procedury przygotowawcze do likwidacji niektórych grobów.
  • W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17,15.

W zakrystii można nabyć gazetę: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł., a z tyłu za ławkami wyłożona jest listopadowa gazetka parafialna.

ZBIÓRKI

Na misje zebraliśmy 847 zł. za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać.