Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2020

SIERPIEŃ

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

ODPUST PORCJUNKULI

Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo), stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17,00 Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o godz. 7,30; 9,30 i 18,00. Spowiedź w tym dniu przed każdą Mszą Świętą.

INFORMACJE

  • W poniedziałek zapraszamy na modlitwy Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca o godz. 17,30, a o godz. 18,00 na Mszę św. za dusze w czyśćcu.
  • Nadal obowiązują nas w kościele rozporządzenia odnośnie maseczek i zachowania przepisowej odległość, prosimy o ich przestrzeganie.
  • Biuro parafialne w sierpniu jest czynne w poniedziałek, we wtorek i w środę. W razie nagłych przypadków prosimy dzwonić na służbowy telefon komórkowy (nr podany na stronie parafii).
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z tyłu za ławkami wyłożona jest gazetka „Miłujcie się” którą można zabrać do poczytania, a w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA

  • Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary składane na tacę i za ofiary wpłacane na konto na potrzeby kultu religijnego w naszej parafii. Gorące Bóg zapłać.
  • Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na potrzeby uczelni katolickich.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Roman Marut l. 59, Stanisław Lipiecki l.94, Zdzisława Dębowczyk l. 83, Maria Chrzanowska l. 62

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „