Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 15 kwiecień 2018

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

NIEDZIELA BIBLIJNA

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

POLA NADZIEI

Pomorskie Hospicja zapraszają do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018 największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszule będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.

NABOŻEŃSTWO PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. FILOMENY

W czwartek 19 kwietnia zapraszamy na wieczorną Mszę Św. o godz. 18,00, a po niej na nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo Św. Filomeny. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Bryk

ZAPROSZENIE

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaprasza na 10 rocznicę Ingresu do Bazyliki Archikatedralnej pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie, który odbył się 26 kwietnia 2008 roku. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę 22 kwietnia br. o godz. 13,00 w Archikatedrze Oliwskiej. Uroczystościom przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Mering – Biskup Włocławski.

PIELGRZYMKA NA MALTĘ

Spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Maltę w przyszłą niedzielę (22 kwietnia) po wieczornej Mszy Św. Na spotkaniu należy wpłacić II ratę w wysokości 2350 zł.

SPOTKANIE

Zapraszamy na Walne Zgromadzenie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 17 kwietnia o godz. 18.00. Obecność członków i sympatyków obowiązkowa.

INFORMACJA

W zakrystii można nabyć gazetę „Anioł Stróż” „Cuda i Łaski” oraz „Gość Niedzielny”.

ZBIÓRKA

W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na renowację naszych organów.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Mirosław Szpyrko l. 63, Łucja Pyszka l. 95 Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …