Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7,30; 9,30; i 18,00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Podczas każdej Mszy św. w poniedziałek będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji. Będzie można zabrać do domu deklarację, wypełnić ją i wypełnioną przynieść do kościoła. Życie to wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Z tyłu za ławkami leżą materiały informacyjne na temat Duchowej Adopcji, które można zabrać do poczytania.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9,30 i 18,30 dla wszystkich, a dla dzieci i młodzieży o godz. 17,00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17,30. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać łaskę odpustu.

SPOTKANIA

  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę po wieczornej Mszy św.
  • Akcja Katolicka zaprasza członków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze we wtorek na godz. 18,30 do salki parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 16,30.

ZBIÓRKI

  • Przy ołtarzu NSPJ można złożyć do puszki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Na misje zebraliśmy 970 zł.
  • W dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na renowacje naszego kościoła.

INFORMACJE

  • Akcja Katolicka rozprowadza świeczki – paschaliki w cenie 6 zł.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”, Mały Gość” i „List do Pani”