Aktualności

Od 31 października do 2 listopada cmentarz parafialny jest zamknięty. Wynika to z decyzji rządu, który chce w ten sposób uniknąć ryzyka zakażeń koronawirusem na cmentarzach podczas uroczystości Wszystkich Świętych i w Zaduszki.

chalice-1591668_1920.jpg

Przypominamy, że transmitujemy Mszę Świętą na żywo z naszego kościoła w każdą niedzielę o godz. 10,00. W Dzień Zaduszny 2 listopada (poniedziałek) transmitować będziemy Mszę Świętą o godz. 12,00. Transmisje można obejrzeć na stronie YouTube wpisując: „Parafia Gdynia Oksywie”, oraz na parafialnym profilu Facebook.

Prosimy o uregulowanie opłat za miejsca na cmentarzu, gdyż po 20 latach należy przedłużyć opłatę, w przeciwnym razie grób zostaje przeznaczony do likwidacji (kolejnego pochówku).

autumn-3853469_1920.jpg W niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego o godz. 7,00; 8,30, 10,00, 11,30, 13,00 i 18,00 oraz dodatkowo o godz. 14,00 i 17,00. W tym roku nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Msze św. zbiorowe w naszym kościele o godz. 7,30; 9,30; 17,00 i 18,00. O godz. 12,00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyścowych.

• Od 17 października br. nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników nabozeństw (1 osoba na 7 m2). Nadal zachowujemy środki ostrożności: maseczka, dystans i dezynfekcja.
  • Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia administrator archidiecezji gdańskiej biskup Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 15 listopada br. osobom chorym, seniorom, przeżywającym lęki, pracownikom ochrony zdrowia, pełniacym służbę na rzecz społeczeństwa.
  • Powodem, który usprawiedliwia nieobecność na nabożeństwie niedzielnym lub świątecznym, jest ograniczona obecnie liczba miejsc w kościołach.
  • Przyczyną grzechu nie są przeszkody uniemożliwiajace uczestnictwo w Eucharystii, ale zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo, które są lekceważeniem Boga Stwórcy.
  • Chrześcijanin sam rozeznaje swoją sytuację i ocenia ją w świetle wiary, rozumu oraz wiedzy o zagrożeniu epidemią.
  • Wstrzymujemy do 15 listopada br. spotkania dzieci z kl. III przygotowującej się do I Komunii Św., i kandydatów do bierzmowania. Zawieszamy również do odwołania działalność wspólnot i grup przyparafialnych.

CODZIENNE

1. Różaniec przed ranną Mszą Św.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu – środa godz. 17,15

COMIESIĘCZNE

1. Nabożeństwo Fatimskie – 13 dzień miesiąca godz. 18,00
  2. Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Maryi – I sobota miesiąca po rannej Mszy św.
  3. Modlitwy Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca – I poniedziałek miesiąca godz. 17,30
  4. Godzina Święta – I czwartek miesiąca godz. 17,00
  5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo Ojca Pio – II czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
  6. Modlitwy w intencji dzieci i rodzin - w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17,30.

OKRESOWE

1. Roraty (grudzień) – poniedziałek, środa i piątek o godz. 18,00; wtorek, czwartek i sobota o godz. 6,30.
  2. Droga Krzyżowa (Wielki Post) – piątek godz. 9,30; 17,00 i 18,30
  3. Gorzkie Żale (Wielki Post) – niedziela godz. 17,30